Dzień Języka Angielskiego - grupa "Kwiatuszki"

Dzień 23 kwietnia jest Dniem  Języka Angielskiego - dzisiaj w grupie KWIATUSZKI odbyły się zajęcia , których celem było zapoznanie z symbolami i kulturą Wielkiej Brytanii. Dzieci  dowiedziały się , że jest to język międzynarodowy, umożliwiający komunikację  w wielu krajach na świeci, a Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej leży na dwóch wyspach - Wielka Brytania oraz Irlandia.  Dzieci odnalazły te kraje na mapie, poznały flagę wyspiarskiego państwa. KWIATUSZKI poznały bliżej Zjednoczone Królestwo - głównie jego stolicę czyli Londyn. Rozpoznały na ilustracji długoletnią brytyjską królową Elżbietę II. Oglądały także rezydencje monarchów - pałac Buckingham i zaznajomiły się z brytyjską tradycją picia herbaty. Przedszkolaki poznały  wieżę zegarową Big Ben, most zwodzony Tower Bridge. Dowiedziały się także o słynnych w Londynie dwupiętrowych autobusach, które również są symbolem tego miasta. Dzieciom bardzo spodobały się niegdyś popularne , publiczne budki telefoniczne w czerwonym kolorze.